Bitcoin již brzy opět v býčím trendu

Čtvrtek 18. června

BTC FB

Kryptoměna Bitcoin (BTC) se v současnosti již konsoliduje a míří k tak zvanému vzestupnému trojúhelníku, míní většina analytiků trhu virtuálních měn. V letošním roce 2020 i přes koronavirovou krizi se virtuální měna Bitcoin ukázala jako docela silná a spolu s investičním zlatem tak tvoří opravdu bezpečné útočiště investic v 21.století, uvádějí odborníci na virtuální měnu. Aktuálně v průběhu čtvrtečního evropského rána dne 18.6.2020, zhruba v čase 6:27 CET se měnový pár BTC/USD obchodoval na burze digitálních měn Coinbase ve výši 9,405,46 USD za BTC s dosavadním denním poklesem o – 0,32 % kurzu vůči USD.

Podle analytiků makléřských společností tento dosavadní drobný denní pokles je standardním projevem výběru zisků, kterých dosáhli investoři v předchozím období. Jinak v posledních čtyřech týdnech tj. zhruba od 21.týdne letošního roku 2020 se Bitcoin (BTC) opakovaně odrazil od zóny odporu kolem psychologické úrovně 10 000 amerických dolarů (USD) za BTC. Současně se vytvořila řada vyšších minim, protože příslušné zpětné tahy byly odkoupeny zpět na vyšších úrovních. Celkově se tedy ceny jednoho Bitcoinu  (BTC) od konce dubna letošního roku 2020  konsolidují kolem vzájemného směnného kurzu 10 000 USD za BTC. Tato konsolidace je v zásadě v obchodním trendu býčího trhu. Překoupená situace způsobená zotavením ve tvaru V po koronakrizi byla doposud rozpracována s konsolidací do stran na vysokých úrovních. V současnosti tak takzvaný útěk směnné hodnoty této virtuální měny  nad hranici 10.000 USD za BTC má stále významně zvýšenou pravděpodobnost, uvádějí zdroje ekonomických zpravodajců.

 

Bitcoin je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

 

Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.