Bitcoin se dostal do bodu zlomu

Úterý 2. března

BTC FB

Nejrozšířenější virtuální měna nebo-li také kryptoměna Bitcoin (BTC), která v letošním roce zaznamenala rekord své směnné hodnoty, kdy překonala směnný kurz vůči americkému dolaru (USD) poprvé nad hranici 50.000 USD za BTC a velmi blízko se přiblížila až k hranici kurzu 60.000 USD za BTC se podle ekonomických zpravodajů dostala do tak zvaného bodu zlomu. Tímto okamžikem pak odborníci na trh virtuálních měn a analytici investičních bank mají na mysli to, že Bitcoin by se v budoucnu mohl stát uznávanou měnou mezinárodního komoditního obchodu a nahradit tak na po mnoho desetiletí uznávaný americký dolar.

Podle průzkumu jedné z největších bank na území USA a to Citi group právě analytici této finanční společnosti dospěli k závěru, že nemusí již dlouho trvat a právě virtuální měna Bitcoin se stane zvolenou měnou mezinárodního obchodu, kdy její nejširší uplatnění může být právě v rámci operací komoditního trhu, kde doposud již desítky let dominuje americký dolar (USD). Ovšem divoký vzestup bitcoinů (BTC) za posledních několik měsíců přinutil i velké hráče na Wall Street přehodnotit svůj pohled na tuto kryptoměnu Bitcoin (BTC), která právě v době virové pandemie a následného zvyšování deficitních rozpočtů téměř všech vlád světa výrazně posílila na své popularitě. Aktuálně v průběhu evropského úterního rána dne 2.března 2021, zhruba v čase 7:31 CET se tato viertuální měna Bitcoin (BTC) obchodovala na trhu digitálních měn Coinbase na hodnotě směnného kurzu ve výši 48.714,00 USD za BTC s dosavadním denním poklesem o – 3,04 % vůči USD.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.. 

Analytici z banky Citi si myslí, že Bitcoin (BTC) je v „bodu zlomu“ a mohl by se jednoho dne „stát měnou volby pro mezinárodní obchod“, protože společnosti jako Tesla a PayPal se k nim vřele vyjadřují a centrální banky zkoumají vydávání svých vlastních digitálních měn. “Existuje spousta rizik a překážek, které brání pokroku v bitcoinech,” napsali tito analytici Citi v pondělí v globálním týmu americké banky pro perspektivu a řešení. “Budoucnost bitcoinů je tedy stále nejistá, ale vývoj v blízké budoucnosti se pravděpodobně ukáže jako rozhodující, protože tato virtuální měna je v bodě zlomu hlavního proudu vedoucího k přijetí nebo spekulativní implozi.” Bitcoin, který byl původně vytvořen jako digitální platební systém pro obcházení bank a dalších finančních prostředníků, si od té doby získal trakci u hlavních investorů jako druh „digitálního zlata“, které může působit jako zajištění proti rostoucí inflaci.