Cena kryptoměny Bitcoin dle analytiků v roce 2019 vzroste

Pátek 15. března

BTC FB

Podle finančních stratégů a expertů na obchodování s virtuálními měnami by tento segment finančního trhu s digitálními měnami měl již v letošním roce 2019 zaznamenat výraznější růst cen kryptoměn a zejména pak nejrozšířenější virtuální měny a to Bitcoin (BTC). Aktuálně v průběhu pátečního evropského rána dne 15.3.2019, zhruba v čase 6:43 CET se kurz této měny vůči americkému dolaru (USD) pohyboval na směnné hodnotě ve výši 3.862,48 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 0,24 % kurzu vůči USD.

V posledních několika týdnech došlo k výraznějšímu odlivu investorů z trhu digitálních měn a zájem zejména tak zvaně rychlých obchodních spekulantů co se týče měny Bitcoin (BTC) také zaznamenal pokles poptávky což vedlo k poklesu směnné hodnoty pod hranici 4.000 USD za BTC. Avšak podle sdělení stratéga z Fundstrat Global Advisors  pana Toma Lee, který je investorskou veřejností znám jako bitcoinový býk uvádí, že hodnota Bitcoinu v průběhu letošního roku 2019 by mohla vzrůst v rozmezí od 13.800 až 14.800 USD za BTC. Toto své tvrzení dokládá dopadem globálních rizik na finanční trhy a zejména pak negativními důsledky řešení stávající situace ohledně Brexitu a s tím související nesourodé ekonomické uspořádání Evropy ať už dopadne odchod Velké Británie z EU jakkoliv, Dalším faktorem je výrazné oslabení čínské ekonomiky a její dopad na globální trhy spolu s vyostřenou a konfrontační zahraniční politikou USA, jejíž ekonomika směřuje do recese.

 

Bitcoin je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

 

Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nazisková organizace Apache Software Foundation.

 

Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů trhů s kryptoměnami však tento současný obchodní trend počínajícího růstu cen virtuálních měn a zejména měny Bitcoin (BTC) může potencionálně investor využít k relativně výhodnému nákupu této měny za výhodnější nižší cenu při spekulaci na pokračující a opětovně strmý růst směnného kurzu virtuální měny Bitcoin vůči americkému dolaru na burze digitálních měn. Nicméně stále platí, že nejen potencionálně vysoký výnos představuje obchodování s kryptoměnami, ale i značnou finanční ztrátu při dalším poklesu těchto virtuálních měn, dodávají tito odborníci. Předpoklad růstu cen jednotlivých kryptoměn a zejména Bitcoinu (BTC) podle těchto analytiků je však značný, a to s s ohledem na blížící se možnou recesi ekonomiky USA a následný její dopad na globální finanční trhy.