Hodnota Bitcoinu na maximech letošního roku 2019

Středa 3. dubna

BTC FB

Začátkem nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři roku 2019 jako čtrnáctý v pořadí a zároveň v prvním dubnovém týdnu roku 2019 hodnota virtuální měny Bitcoin (BTC) výrazně posílila. Během noci z úterý 2.4. na středu 3.4.2019 dokonce měna BTC překročila hranici 5000 USD za BTC a krátce se obchodovala v kurzu 5023 USD za BTC. Aktuálně v průběhu evropského rána dne 3.4.2019, zhruba v čase 6:49 CET se kryptoměna Bitcoin vůči americkému dolaru (USD) na Coinbase Exchange obchdovala v kurzu 4.906,71 USD za BTC v poklesu své ceny vzhledem k výběru zisku realizovaného investory.

Toto prudké zvýšení ceny Bitcoinu (BTC) na burze kryptoměn bylo podle analytiků zprvu připisováno technickému zmatku, kdy těžební krypto roboti počaly nakupovat tuto měny „jako vzteklý“ a hovořilo se o šílenství robotů ETF. Následně generální ředitel společnosti Bitwise pan Hunter Horsley, který stál u zrodu prvního bitcoinu ETF sdělil, že toto vysvětlení je nepravděpodobné a pravděpodobnějším vysvětlením podle tiskové agentury Reuters je zpráva o soukromém nakupujícím, který v krátké době provedl nákup BTC za více jak 100 milionů USD, dodal pan Horsley a doplnil : "Crypto je slavný dlouhou historií volatility, jako je tato. Je vždy těžké stanovit pravý impuls, a často skutečný zdroj není zřejmý," 

 

Bitcoin je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

 

Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nazisková organizace Apache Software Foundation.

 

Současný stav a vývoj ohledně obchodování s kryptoměnami a zejména pak s nejrozšířenější virtuální měnou Bitcoin (BTC) podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů na tento trh nyní poprvé v roce 2019 zažívá období zvýšeného zájmu investorů po jejich sníženém zájmu v konci loňského roku 2018 a začátku letošního roku 2019. Tito odborníci v návaznosti na ekonomické zpravodaje dále pak uvádějí, že rychlý návrat cen měny Bitcoin na hodnoty z roku 2017, kdy kurz virtuální měny BTC vůči USD se pohyboval ve výši okolo 20.000 USD za BTC je vysoce nepravděpodobný nicméně další prudký nárůst rozhodně nevyulučují.