Hodnota Bitcoinu výrazně vzrostla

Pátek 6. listopadu

BTC a USD FX24

Stále nejistý výsledek volby amerického prezidenta podle analytiků z velké části způsobil zvýšený zájem dynamických investorů o virtuální měnu Bitcoin (BTC), která je mezi kryptoměnami na trhu digitálních měn nejrozšířenější. Během dne 5.listopadu 2020 směnná hodnota Bitcoinu (BTC) vůči americkému dolaru (USD) tak překonala hranici 15.000 USD za BTC. Aktuálně v průběhu pátečního evropského rána dne 6.11.2020, zhruba v čase 6:52 CET se na trhu digitálním měn Coinbase měnový pár BTC/USD obchodoval v směnném kurzu na hodnotě ve výši 15.690 USD za BTC.

Zájem dynamických investorů o tuto virtuální měnu BTC a kryptoměny vůbec podpořili svými vyjádřeními i renomovaní finanční odborníci, kdy mimo jiné například již ve středu 4.11.2020 zaznělo toto : “Lidé budou kupovat bitcoiny, protože se obávají, že centrální banky budou tisknout příliš mnoho peněz,” řekl Michael Novogratz, generální ředitel a předseda představenstva Galaxy Digital, pro CNBC “Squawk Box.” “Jsme nyní v době, kdy centrální banky a ministerstva financí nebo samotní ministři financí zemí světa jednají jako jeden celek, a to je opravdu nebezpečná doba, takže lidé chtějí mít těžká aktiva.” V digitálním světě jsou bitcoiny těžkým aktivem. “, dodal tento odborník.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.