Kryptoměna Bitcoin si udržuje svoji relativně stabilní hodnotu
Středa 21. srpnaObchodníci s virtuálními měnami a zejména pak s kryptoměnou Bitcoin (BTC) si současný stav na trhu digitálních měn pochvalují a hovoří o měně Bitcoin jako o „bezpečném přístavu“ v souvislosti s jeho relativní stabilitou okolo směnné hodnoty 10.000 USD za BTC. Ovšem standardní analytici makléřských společností již takový optimismus ve vztahu k virtuálním měnám nesdílejí. Aktuálně v průběhu evropského středečního rána dne 21.8.2019, zhruba v čase 6:09 CET se měnový pár BTC/USD obchodoval na Coinbase ve výši 10.289,96 USD za BTC s dosavadním poklesem BTC o – 4,65 % kurzu vůči USD z důvodů výběru zisku dosaženého investory.
Podle sdělení analytiků finančního trhu s kryptoměnami Bitcoin (BTC) po většinou zvyšuje svoji směnnou hodnotu vůči ostatním měnám a zejména pak vůči americkému dolaru (USD) po té co dojde k propadu cen na akciovém trhu, Tato situace přesně nastala v začátku měsíce srpna letošního roku 2019 a pro Bitcoin tento časový úsek představoval jistou renesanci svého zájmu ze strany investorů, kdy značná část z nich pak následně udávala, že měna BTC je bezpečným přístavem pro investice s potenciálem velmi rychlého zisku. Podle sdělení těchto odborníků je fakt, že kryptoměny včetně BTC pak nejsou náchylné ke korelacím v souvislosti s geopolitickým napětím a nepodléhají různým vlivům plynoucích z bezpečnostních rizik v jednotlivých regionech světa. Virtuální měna Bitcoin (BTC) pak obzvláště je imunní vůči různým vládním zásahům světových velmocí a to z důvodů své decentralizované povahy neboť tato měna, byť virtuální není nikým regulována, uvádějí tito experti.
Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná kryptoměna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů.
Tato virtuální měna Bitcoin (BTC), která je považována za nejdražší měnu světa nedávno opět vyskočila o více než 7%, když americké akcie poklesly v celkovém průměru o více jak 3% svých předchozích cen. Aktiva z tak zvaného bezpečného měnového ráje a to od japonského jenu (JPY) se nyní v konzervativní obchodní metodě uchýlily ke zlatu a k státním dluhopisům. V této souvislosti se pak dle finančních stratégů očekává, že na turbulentních trzích budou držet nebo získávat další vyšší hodnotu právě kryptoměny, kterých se netýká dopad obchodní války USA a Číny na globální ekonomiku. Nicméně podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů trhu s digitálními měnami stále platí, že virtuální měny stejně jako zlato, včetně kryptoměny Bitcoin (BTC) mají tendenci se pohybovat ve shodě s volatilitou trhu.