Německá banka DekaBank nabídne Bitcoiny a krypto služby

Středa 1. února

cryptocurrency

Německá finanční instituce a to bankovní dům DekaBank s více než stoletými zkušenostmi v peněžnictví spolu s finančními trhy, jejíž aktiva představují finanční objem ve výši zhruba 428 miliard amerických dolarů (USD), která jsou pod její správou, nedávno již uzavřela dohodu se švýcarskou společností Metaco, která je specialistou na řešení kryptoměnových produktů. Představitelé DekaBanky sdělili, že začnou poskytovat digitální aktiva rovněž firemním zákazníkům a bankovní služby budou zahrnovat servis ke kryptoměnám a zejména pak k Bitcoinu (BTC).

Podle analytiků trhu s kryptoměnami se v současnosti směnný kurz této nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) vyvíjí velmi pozitivně a po předchozích poklesech tito odborníci predikují v několika vlnách jeho volatility pokračující nárůst směnné hodnoty. Aktuálně se tato virtuální měna Bitcoin (BTC) obchodovala vůči americkému dolaru (USD) v průběhu středečního evropského rána dne 1.února letošního roku 2023 na trhu digitálních měn Coinbase, a to zhruba v čase 6:41 CET na hodnotě kurzu ve výši 23.134,75 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 0,15 % kurzu vůči USD. Odhady vývoje kurzu tohoto kryptoměnového páru BTC/USD udávají predikci ve výši 30.000 USD za BTC jako novou hranici směnného kurzu v již několika málo týdenním časovém horizontu. Ostatní kryptoměny momentálně zažívají mírnější pokles nebo stagnaci svého dosavadního směnného kurzu, jen kryptoměna Litecoin (LTC) během evropského rána dne 1.2.2023 zaznamenala dynamičtější nárůst a to o + 3,38 % kurzu, když se obchodovala na hodnotě ve výši 96,99 USD za LTC.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním ceny.