Nevytěžených Bitcoinů je již pouze 10 procent

Úterý 14. prosince

126

Virtuální měna Bitcoin (BTC) sice aktuálně zaznamenává svůj pokles směnné hodnoty, avšak podle predikcí analytiků a finančních stratégů trhu s kryptoměnami se předpokládá další výrazný růst. Tento růst směnné hodnoty kryptoměny Bitcoin (BTC) tito odborníci zdůvodňují jednoznačným faktem, že již bylo tak zvaně vytěženo 90 % této měny a tudíž zůstává nevytěženo již jen 10 % z celkového objemu této kryptoměny. Podle údajů webu blockchain.com k pondělí 13.12.2021 bylo již vytěženo více jak 21 milionů BTC s tím, že zbylých 10 % lze těžit až do února roku 2040.

Na základě této skutečnosti se jak analytici makléřských společností tak finanční stratégové trhu digitálních měn domnívají, že podle standardního pravidla nabídky a poptávky se cena v souvislosti se sníženým počtem BTC na trhu výrazně zvýší, Některé odhady těchto odborníků na trh s kryptoměnami pak dokonce hovoří o ceně Bitcoinu (BTC) vůči americkému dolaru (USD) ve výši přesahující kurzovní hranici 100.000 USD za BTC. Aktuálně v průběhu úterního evropského rána dne 14.prosince 2021, zhruba v čase 7:50 CET se směnná hodnota BTC vůči USD pohybovala na hodnotě směnného kurzu ve výši 46.543,70 USD za BTC s dosavadním denním poklesem o – 0,18 % kurzu. Digitální měna nebo-li kryptoměna Bitcoin (BTC) funguje na tak zvaném modelu proof-of-work, což znamená, že těžaři musí soutěžit o vyřešení složitých matematických problémů, aby ověřili tyto transakce, díky kterým se pak stávají plnohodnotnými vlastníky, avšak v zcela anonymní módu. Avšak tento proces není vůbec snadný a navíc tento proces představuje potřebu výkonné výpočetní techniky, která vyžaduje značný energetický zdroj.  Dosavadní proces těžby Bitcoinů (BTC), který vedl k dosažení současného  milníku výtěžnosti  90 % BTC určených do února  roku 2040 trvalo relativně krátce a to zhruba  12 let.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami..

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním ceny.