Obchodní trend Bitcoinu se neustále mění

Středa 15. dubna

BTC FX24

Kryptoměna Bitcoin (BTC), ale i ostatní tak zvaně virtuální měny obchodované na trhu digitálních měn velmi rychle mění svůj obchodní trend a jejich růst či pokles směnného kurzu je velmi vysoce volatilní spolu se značnou dynamikou změny. Tyto charakteristické vlastnosti pro obchodování s kryptoměnami tak i za období bujení koronaviru v podobě pandemie Covid-19 zůstaly vesměs stejné a investory pohybující se v prostředí virtuálních měn toto nikterak nepřakvapilo, na rozdíl od tradičních investorů s akciemi či komoditami, kde se výrazně zvýšila rozkolísanost cen jednotlivých investičních nástrojů

Podle analytiků makléřských společností prudké cenové pohyby u akcií, měnových párů či komodit sice nedosahují volatility kryptoměn a zejména pak měny Bitcoin (BTC), ale jsou v rychlé a častější změně pohybu ceny a změny obchodních trendů. přičemž tak u odvážnějších investorů mimo kategorii konzervativních investorů tento současný stav zvyšuje jejich zájem o obchodování s kryptoměny a s měnou Bitcoin obzvláště. Aktuálně v průběhu středečního evropského rána dne 15.dubna 2020, zhruba v čase 7:53 CET se měnový pár BTC/USD obchodoval na burze digitálních měn Coinbase na hodnotě ve výši 6,914,96 USD za BTC s dosavadním denním posílením BTC o + 0,271 % kurzu vůči USD. Změna obchodního trendu tohoto měnového páru v průběhu dnešního obchodního dne tak nastala již několikrát a zhruba v čase 7:34 CET byla hodnota měny Bitcoin (BTC) vůči americkému dolaru (USD) v zhruba stejné výši poklesu jako momentálně již posiluje.

 

Právě k tomuto pak finanční stratégové jak makléřských společností tak investičních bank a fondů uvádějí, že nejdůležitějším při obchodování s virtuálními měnami a zejména pak s kryptoměnou Bitcoin (BTC) je tak zvané klíčové řízení rizika poklesu. S tímto úkazem pak souvisí onen správný okamžik obnovení obchodu se spekulací na nárůst ceny neboť po vzestupném velmi dynamickém nárůstu ceny musí dojít k následné fixaci zisku neboť zpravidla následně dochází k masivnímu a velmi dynamickému návratu do téměř stejné výchozí ceny před vlastním nárůstem ceny virtuální měny. Podle empirických zkušeností těchto odborníků právě kryptoměna Bitcoin je pro tuto svoji charakteristickou vlastnost výrazné rozkolísanosti přímo typickou ukázkou digitálních měn. Obchodníci tak v napojení na analytiky makléřských společností mají zpracovány různé strategie, kdy se ovšem stále nejvíce investorům osvědčuje metoda buy and hold ( kup a drž).

 

Bitcoin je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

 

Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.