Obchodování s ropou je vysoce atraktivní
Pátek 27. květnaVětšina ba přímo drtivá většina světových investorů nyní velmi bedlivě upírá svoji pozornost k obchodování s komoditami surové ropy. V současnosti je k tomu dle analytiků vede hlavně fakt vysoké atraktivity těchto obchodů z důvodů očekávaného pohybu cen v důsledku měnící se situace globálního trhu a blížící se zasedání centrální banky USA – FED (Federal Reserve System), jejíž bankovní výbor má rozhodnout o případném dalším zvýšení úrokových sazeb. Cena ropy se v tomto obchodním týdnu označovaném v kalendáři roku 2016 jako 21.v pořadí pohybuje již okolo ceny 50 USD za barel.
Aktuálně v závěru tohoto obchodního týdne během pátečního evropského dopoledne dne 27.května 2016, zhruba v čase 9:29 CET se lehká americká ropa WTI (West Texas Intermediate) obchoduje za cenu lehce pod touto uváděnou hranicí 50 USD za barel a to 49,08 USD za barel v trendu poklesu své předchozí ceny o – 0,81 % své ceny. Severomořská ropa Brent se nyní obchoduje v ceně 49,16 USD za barel a momentální trend obchodu je taktéž v poklesu své ceny o – 0,87 % předchozího stavu ceny v rámci dosavadního průběhu obchodního dne.
Dosažená cena ropy WTI v částce přes 50 USD za barel , kdy cena vzrostla za posledních sedm měsíců až na částku 50,21 USD za barel, kde se pohybovala naposledy v říjnu loňského roku 2015 je vysoce pozitivní signál. Ropa Brent překonala své půlroční maximum od listopadu loňského roku 2015 když dosáhla na cenu 50,51 USD za barel. Tento nárůst cen ropy dle finančních stratégů nebyl až takovým překvapením po té co se projevil pokles zásob ropy v USA.
Vývoj cenové úrovně světové produkce surové ropy dle analytických zdrojů lze očekávat v průběhu příštího obchodního týdne v trendu býčího trhu jako stávající reakce na globální vývoj poklesu stavu zásob ropy a zároveň i k relativně úspěšně pokračujícímu omezování těžby denní produkce ropy. Dalším silně ovlivňujícím faktorem ceny ropy bude rozhodnutí o výši úrokových sazeb v USA ze strany Federal Reserve System (FED).
Podle finančních stratégů globálních investičních společností a bank nyní vzniká vysoce atraktivní prostředí pro efektivní obchod s ropnou produkcí ve formě nákupu investičních nástrojů prostřednictvím jednotlivých kontraktů obchodů s ropou ať už ropy WTI či ropy Brent s cílem v prvním kroku mít možnost participovat na růstu ceny a následně v krátké pozici po jednání FED zefektivnit případný krátkodobý pokles ceny ropy na světovém trhu. Toto ovšem vše dle analytiků proběhne již velmi brzy a investorům tak tato možnost pojetí obchodu skýtá potencionální možnost minimálně dvojího zisku.