Posilování hodnot kryptoměn souvisí s růstem inflace ?
Úterý 2. listopaduTak právě na tuto otázku v současné době neexistuje jednoznačná odpověď neboť řada zkušených ekonomů, finančních stratégů, globálních bankéřů a investorů včetně takových osobností jako je například Elon Musk či Robert Kiyosaki, kteří kryptoměny podporují nedokáží s jistotou na základě reálných dat prokázat tuto spojitost a spíše vycházejí ze svého empiricko-intuitivního pohledu. Faktem však dle odborníků na trh s kryptoměnami zůstává, že čím více se globálně prohloubil faktor růstu inflace, tak tím více vzrostl zájem o kryptoměny a zejména pak o Bitcoin (BTC).
Aktuálně v průběhu úterního evropského rána dne 2.listopadu letošního roku 2021, zhruba v čase 6:47 CET se tato kryptoměna Bitcoin (BTC) obchodovala na trhu digitálních měn Coinbase vůči americkému dolaru (USD) na hodnotě vzájemného směnného kurzu ve výši 61.726,50 USD za BTC s dosavadním denním růstem BTC o + 0,42 % kurzu vůči USD. Například pan Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla Inc. ve vztahu ke kryptoměnám varoval před rostoucím státním dluhem v USA, vládních výdajích a návrhu na zdanění nerealizovaných kapitálových zisků a právě v této souvislosti zdůraznil výhody kryptoměn, zejména pak virtuální měny Bitcoinu (BTC), což je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování Bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě.
V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami. Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním ceny.
Dalším z řady propagátorů Bitcoinů (BTC) jako známých a uznávaných osobnosti je pan Robert Kiyosaki, který ovšem používá jako známý knižní autor z ekonomického prostředí ještě tvrdší a kritičtější slova na adresu reprezentace Spojených států a globálních vládnoucích elit vůbec. Slavný autor v pátek na Twitteru uvedl, že USA „sklouzávají do deprese“. Řekl, že prezident Joe Biden a Fed „okrádají lidi“ a poznamenal, že „potřebují inflaci, aby zabránili nové depresi“. Kiyosaki zdůraznil: „Inflace okrádá chudé. Díky inflaci jsou bohatí bohatší. Biden a Fed zkorumpovaní.". Není to poprvé, co Kiyosaki varoval, že se blíží velká havárie. Nedávno řekl: „Obří krach akciového trhu v říjnu. Proč? Ministerstvo financí a Fed nemají státní pokladniční poukázky." Poznamenal tehdy, že „zlato, stříbro, Bitcoiny mohou také zkrachovat“ a dodal, že hotovost je „nejlepší pro vybírání výhod po [krachu]“. Slavný autor zdůraznil, že neprodává zlato, stříbro ani Bitcoiny. Kiyosaki doporučuje virtuální měnu BTC investorům již delší dobu. Začátkem tohoto měsíce řekl: „Miluji Bitcoiny, protože nevěřím Fedu, státní pokladně ani Wall Street.“, uvedl pan Kiyosaki.