Směnná hodnota Bitcoinu překročila hranici 50.000 USD

Středa 6. října

BTC FB

Virtuální měna nebo-li kryptoměna Bitcoin (BTC) překročila směnnou hranici kurzu vůči americkému dolaru (USD) ve výši nad 50.000 USD za BTC již v průběhu evropského úterního večera dne 5.října letošního roku 2021, kdy byla směnná hodnota měnového páru BTC/USD zhruba okolo kurzu ve výši 50.400 USD za BTC a od této doby pokračuje ve svém posilování. Aktuálně v průběhu evropského rána dne 6.10.2021, zhruba v čase 5:53 CET se na trhu digitálních měn Coinbase tento měnový pár BTC/USD obchodoval v kurzu 51.621,00 USD za BTC s dosavadním denním růstem BTC o + 0,82 % kurzu vůči USD.

Naposledy se virtuální měna Bitcoin (BTC) obchodovala ve vzájemném směnném  kurzu vůči americkému dolaru (USD) ve výši o 50 000 USD po ukončení letních prázdnin a  na začátku září letošního roku 2021, kdy se kryptoměna Bitcoin (BTC) stala zákonným platidlem v Salvadoru. Kryptoměny obecně pak téměř všechny od minulého pátku dne 1.10.2021 rostly a posilovaly svoji směnnou hodnotu vůči tradičním měnám a zejména pak vůči USD, protože investoři vsadili na běh ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku 2021. Bitcoin (BTC) ovšem strávil relativně velkou část třetího čtvrtletí  letošního roku 2021 pohybováním se v kurzovém pásmu nízkých směnných hodnot a to zhruba okolo vzájemného směnného kurzu ve výši 30 000 USD za BTC, protože investoři se obávali regulačních politik v Číně a USA. Teddy Vallee, investiční ředitel společnosti Pervalle Global Capital, uvedl, že očekává, že hybná síla bude pokračovat i ve čtvrtletí, pokud se do toho nedostane velká korekce vlastního kapitálu. Návrat BTC nad hranici směnného kurzu ve výši 50.000 USD za BTC podpořil bouřlivý komentář z Wall Street, kde dokonce Bank of America označila sektor digitálních aktiv za „příliš velký na to, aby jej bylo možné ignorovat“.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami..

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním ceny.