Středa 14. dubna
Podle zveřejněných dat České národní banky (ČNB) na základě dlouhodobější prognózy centrální banky České republiky o vývoji směnného kurzu české koruny (CZK) vyplývá, že směnný kurz CZK vůči jednotné evropské měně euro by se již během prvního čtvrtletí příštího roku 2022 mohl pohybovat na hodnotě vzájemného směnného kurzu ve výši 25,80 CZK za EUR a v následujícím roce 2022 by česká koruna v rámci svého pokračujícího posilování vůči euru mohla prolomit směnnou kurzovní hranici lehce pod hodnotu 25,00 CZK za EUR na vzájemný směnný kurz dle predikce ČNB ve výši 24,90 CZK za EUR.
Úterý 13. dubna
Členové ropné aliance zemí OPEC a její partneři z tak zvané skupiny OPEC+ zahrnující i Ruskou federaci se již začátkem dubna letošního roku 2021 a to hned ve čtvrtek 1.4.2021 setkali a společně rozhodly o tom, že od května letošního roku 2021 postupně sníží stávající omezování těžby surové ropy a produkci ropy dodávanou na světový komoditní trh zvýší. Tato schůzka a její závěry i přes datum jejich setkání rozhodně nebyl žádný tzv. „apríl“, ale pragmatické obchodní rozhodnutí, na které zareagovali obchodníci a investoři globálního komoditního trhu.
Pondělí 12. dubna
Investoři v tomto začínajícím obchodním týdnu, který je označován v kalendáři letošního roku 2021 jako patnáctý v pořadí mimo jiné očekávají výsledky jak kvartální tak roční hrubého domácího produktu (HDP) Číny, která je po USA druhou zemí na světě s nejvyšším HDP. Zároveň globální investoři vnímají pozitivně opětovný růst směnné hodnoty amerického dolaru (USD), kdy během evropského rána dne 12.4.2021, zhruba v čase 7:17 CET byla hodnota USD dle dolarového indexu DXY ve výši 92,31 USD bodů s dosavadním denním růstem o + 0,16 % bodové hodnoty.
Pátek 9. dubna
Pokles amerického dolaru (USD) na mezinárodním devizovém trhu tak způsobil, že jednotná evropská měna euro (EUR) posílila svoji směnnou hodnotu nejen vůči americkému dolaru, ale i vůči britské libře (GBP), vůči české koruně (CZK) tato evropská měna euro momentálně oslabuje a CZK tak během pátečního evropského rána posílila vůči EUR. Avšak evropská měna euro vůči americkému dolaru se vrátila nad hranici směnného kurzu 1,19 USD za EUR. Aktuálně se tak dne 9.4.20231, zhruba v čase 6:56 CET měnový pár EUR/USD obchodoval v kurzu 1,1903 USD za EUR.
Čtvrtek 8. dubna
Centrální banka Spojených států amerických FED (Federal Reserve System) tradičně zveřejnila podrobný zápis ze zasedání svého klíčového výboru FOMC (Federal Open Market Committee), který se uskutečnilo ve dnech 16.a 17.března letošního roku 2021. Tento podrobný zápis označovaný ve finančních kruzích jako tak zvaný minutovník Fedu jasně prokázal, že členové výboru FOMC ponechají v platnosti stávající monetární politiku centrální banky USA Federal Reserve System včetně nízkých úrokových sazeb až do doby, kdy bude zřejmé, že bylo dosaženo pozitivních ekonomických výsledků.
Středa 7. dubna
Stávající hodnota trhu s kryptoměnami během začátku tohoto 14.týdne roku 2021 dosáhla poprvé hranice tržní hodnoty dvou bilionů amerických dolarů. Analytici trhu s virtuálními neboli kryptoměnami zaznamenali tento stav během evropského velikonočního pondělí dne 5.dubna 2021. Celkovému navýšení tržní hodnoty kryptoměn podle odborníků na trh s virtuálními měnami přispěla zvyšující se směnná hodnota kryptoměny Ethereum (ETH), kdy její hodnota během úterního rána dne 6.4.2021 dosáhla rekordní hodnoty ve výši 2.151,25 USD za ETH.
Úterý 6. dubna
Nový obchodní týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2021 jako 14. v pořadí měl vlivem Velikonoc v různých částech světa i různý začátek obchodování. Například asijské finanční trhy a americký trh zahájily již tradičně v pondělí 5.dubna 2021, avšak značná část Evropy včetně Německa a České republiky, díky velikonočnímu Pondělí zahájily až dnes 6.dubna 2021. Z globálního hlediska pak během úterního evropského rána podle dolarového indexu DXY oslabila směnná hodnota amerického dolaru (USD) a jednotná evropská měna euro (EUR) mírně posílila.
Čtvrtek 1. dubna
Podle zpráv ekonomických zpravodajů míra inflace v eurozóně v březnu letošního roku 2021 prudce vzrostla, v ročním vyjádření se dostala na 1,3 procenta, zatímco v únoru 2021 činila 0,9 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dne 31.3.2021 oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Situace v České republice (ČR) ohledně současné výše inflace, podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) a České národní banky (ČNB) je na podstatně vyšší hodnotě a to dokonce více jak dvojnásobné. Podle dat ČSÚ k únoru letošního roku 2021 byla míra inflace v ČR ve výši 2,9 procenta.
Středa 31. března
Obchodování s investičním zlatem na komoditním trhu přineslo jeho investorům opět další jeho pokles pod cenovou hranici 1.700 USD za trojskou unci a to za situace nejen posilující směnné hodnoty amerického dolaru (USD), ale i zvýšeného zájmu investorů o virtuální měnou Bitcoin (BTC), jejíž směnná hodnota se opět přibližuje kurzovní hranici 60.000 USD za BTC. Analytici a finanční stratégové makléřských společností tak již před krátkým časem upozornili na spojitost směnných hodnot kryptoměn, zejména pak BTC a investičního zlata.