Pátek 30. dubna
Vývoj směnné hodnoty britské libry (GBP) jako národní měny Spojeného království Velké Británie a Severního Irska po relativně úplném odloučení evropského ostrovního státu od společenství evropských zemích sdružených v Evropské Unii (EU) v začátku letošního roku 2021, tj. po tak zvaném Brexitu ukázal, že negativní predikce některých finančních analytiků se nenaplnili a směnný kurz britské libry vůči hlavním světovým měnám a zejména pak vůči americkému dolaru (USD) střídavě posiloval. Britská libra tak v posledních dnech udržuje vůči USD vzájemný směnný kurz blízko hodnoty 1,40 USD za GBP.
Čtvrtek 29. dubna
Federální výbor pro volný trh centrální banky Spojených států amerických FOMC FED (Federal Open Market Committee Federal Reserve System) na svém dvoudenním zasedání ve dnech 27.a 28.dubna 2021 rozhodl o tak zvaném pokračování éry levných peněz a stávající úrokové sazby ponechal beze změny blízko technické nule. Aktuální základní úroková sazba stanovovaná FOMC FED tak nadále zůstala v rozmezí od 0,00 % do 0,25 % p.a. a objem odkupu dluhopisů v minimální hodnotě 120 miliard USD měsíčně zůstal také stejný.
Středa 28. dubna
Cena zlata na světovém komoditním trhu zaznamenala pokles a její aktuální hodnota tak dosáhla na dosavadní jedno týdenní minimum. Nicméně podle analytiků stávající cena investičního zlata s hodnotou nad 1.700 USD za trojskou unci stále odráží zájem investorů a vlastní atraktivitu obchodování se zlatem. Aktuálně se cena zlata během středečního evropského rána dne 28.4.2021, zhruba v čase 7:31 CET pohybovala na hodnotě ve výši 1.769,80 USD za trojskou unci s dosavadním denním poklesem o – 0,506 % své předchozí ceny.
Úterý 27. dubna
Obchodování s ropou v začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2021 jako sedmnáctý v pořadí přineslo obchodníkům a zejména jejich investorům pozitivní změnu, kdy cena ropy na světovém komoditním trhu vzrostla. Cena ropy tak během pondělí 26.dubna 2021 vyrovnala své předchozí ztráty, protože organizace OPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries) naznačila, že stávající nárůst případů onemocnění virovou nákazou Covid-19 v Indii by mohl výrazně ovlivnit poptávku po ropě neb Indie je třetí největší dovozce paliva na světě.
Pondělí 26. dubna
Poslední týden měsíce dubna letošního roku 2021, který je označován v kalendáři jako sedmnáctý týden byl během svého začátku v pondělí dopoledne evropského času dne 26.dubna 2021 ve znamení zájmu o dluhopisy, kdy hlavní dluhopisové trhy se nacházely v obchodním trendu býčího trhu a výnosy z těchto dluhopisů zaznamenaly nárůst. V průběhu začátku pondělního evropského dopoledne 26.4.2021, kdy směnná hodnota USD poklesla tak jednotná evropská měna euro (EUR) zmenšila své ztráty vůči USD, avšak obchodní trend udržuje stále v poklesu.
Pátek 23. dubna
Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) na svém včerejším zasedání dne 22.dubna 2021 svoji monetární politiku doposud nezměnila a ECB tak ponechalo dosavadní ekonomické stimuly včetně úrokových sazeb beze změny. Nicméně jestřábí členové Rady guvernérů ECB vyjádřili naději, že centrální banka eurozóny bude schopna uvolnit svůj stimulační program v boji proti virové pandemii koronavirů, známý jako PEPP, již v druhé polovině letošního roku 2021. Změny tohoto programu a zejména jeho uvolnění však bude záviset na tom, jak se projeví pandemie a příslušné očkování proti Covid-19.
Čtvrtek 22. dubna
Pole vyjádření finančních expertů v napojení na úředníky Evropské centrální banky (ECB) a zejména podle sdělení guvernéra centrální banky Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Bank of England (BoE) pana Andrewa Baileyho v současnosti dochází k takzvanému paradoxu bankovek. Tento výraz pak analytici bankovního sektoru vysvětlují tím, že se jedná o popis situace, kdy podíl hotovosti v denních transakcí neustále klesá, avšak hodnota hotovosti peněz v oběhu se zvyšuje. Toto tvrzení dokládá statistický údaj ve vztahu k jednotné evropské měně euro (EUR), kdy za posledních 10 let se objem hotovosti této měny zdvojnásobil.
Středa 21. dubna
Směnná hodnota amerického dolaru (USD) i nadále během dosavadního průběhu obchodního středečního dne 21.dubna 2021 posilovala ostatním hlavním světovým měnám. Aktuálně se tak dne 21.4.2021, zhruba v čase 14:12 CET pohybovala tato směnná hodnota USD podle dolarového indexu DXY (US Dollar Currency Index), který porovnává hodnotu USD s další šesticí hlavních světových měn, na bodovém stavu ve výši 91,36 USD bodů s dosavadním denním posílením o + 0,13 % bodové hodnoty dle tohoto indexu.
Úterý 20. dubna
Aktuální situace na trhu s digitálními měnami podle ekonomických zpravodajů je ve znamení výprodeje kryptoměny Bitcoin (BTC), která již během posledního víkendu 15.týdne roku 2021 klesla na směnnou hodnotu až okolu 52.000 USD za BTC, přičemž před několika dny byla ještě na hodnotě nad 64.800 USD za BTC. V úplném začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři roku 2021 jako 17.v pořadí a to během pondělí 19.4.2021 opět posilovala svoji směnnou hodnotu vůči USD, avšak momentálně během úterního evropského rána dne 20.4.2021 měna BTC opět oslabuje.