Čtvrtek 11. února
Evropský parlament (EP) ve středu 10.2.2021 schválil balík 672,5 miliardy eur, což v aktuálním směnném kurzu představuje zhruba více jak 17 bilionů českých korun pro podporu a oživení ekonomiky členských zemí Evropské unie v reakci snížit negativní důsledky pro ekonomiku a zvítězit tak nad koronavirovou krizí. Toto schválení EP však musí ještě potvrdit i členské státy, s nimiž se na jeho podobě zástupci EP již předběžně dohodli. Každá jednotlivá země pak musí odsouhlasit navýšení stropu rozpočtových zdrojů, které umožní společný dluh v příštích letech splácet.
Středa 10. února
Stávající průběh obchodování s ropou na komoditním trhu v začátku tohoto týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2021 jako šestý v pořadí, vykázal cenu lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate) na hodnotě ve výši odpovídající svému 13-ti měsíčnímu maximu dosažené ceny a výrazně se tak přiblížila k cenové hranici 60 USD za barel. Evropský protějšek ropě WTI a to severomořská ropa Brent rovněž zaznamenala cenový nárůst a dokonce překročila cenovou hranici 60 USD za barel. Momentálně v průběhu evropského středečního rána dne 10.2.2021 korigovala cena ropy poklesem z důvodu výběru zisku investory.
Úterý 9. února
V průběhu pondělí dne 8.2.2021, po zveřejnění zprávy ohledně rekordního nákupu kryptoměny Bitcoin (BTC) realizovanou společností Tesla miliardáře Elona Muska v celkové hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů (USD) se výrazně zvýšil zájem o tuto virtuální měnu a její směnný kurz přímo vystřelil vzhůru nad hodnotu 44.000 USD za BTC. Tento vzestupný trend nadále pokračoval a aktuálně v průběhu evropského úterního rána dne 9.2.2021, zhruba v čase 6:56 CET se Bitcoin (BTC) obchodoval na trhu digitálních měn Coinbase ve výši 47.225,25 USD za BTC s dosavadním denním růstem BTC o + 1,17 % kurzu vůči USD.
Pondělí 8. února
Obchodování na devizovém trhu v začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2021 jako šestý v pořadí se pozornost investorů stále obrací k americkému dolaru (USD), který opět mírně posílil. Aktuálně se tak globální měnový pár EUR/USD v průběhu pondělního evropského rána dne 8.února 2021. Zhruba v čase 8:59 CET obchodoval ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,204 USD za EUR s dosavadním denním poklesem EUR o – 0,025 % kurzu vůči USD.
Pátek 5. února
Zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) jako orgán centrální banky České republiky zodpovědný za monetární politiku a jako regulátor finančního trhu v ČR dospělo na svém čtvrtečním jednání dne 4.února 2021 k závěru, že ponechá stávající výši bankovních sazeb beze změny. Úrokové sazby tak zůstávají na hodnotách ve výši pro dvoutýdenní repo sazby (2T repo sazba) na úrovni 0,25 % p.a., diskotní sazba tak udržuje stále stejnou výši 0,05 % p.a. a lombardní sazba se rovněž nemění a ponechává si svoji výši na 1 procentu ročně.
Čtvrtek 4. února
Stávající průběh obchodování na devizovém trhu s měnovým párem britské libry (GBP) a amerického dolaru (USD) uprostřed 5.týdne letošního roku 2021 zaznamenalo oslabení GBP vůči USD a dle vyjádření ekonomických zpravodajů tento jev lze považovat za dosavadní utlumení růstu směnné hodnoty britské libry (GBP) vůči ostatním měnám a zejména pak vůči americkému dolaru, ale též i částečně vůči jednotné evropské měně euro (EUR). Důsledky odchodu Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie (EU) se tak projevují s jistým zpožděním.
Středa 3. února
Společná měna 19-ti států Evropské unie (EU) známá jako eurozéna, kde se již výhradně platí měnou euro (EUR) stále v letošním roce hledá svoji optimální směnnou hodnotu a to jak ve vtahu k investorům platících touto měnou tak ve vztahu k jednotlivých národním ekonomikách v zemích platících eurem a v návaznosti na ekonomiky ostatních členských států Evropské unie. Spolu s tímto pak prostřednictvím a za výkonné pomoci své centrální banky a to ECB (Evropské centrální banky) musí tato jednotná evropská měna čelit různým spekulativním nástrahám devizového trhu.
Úterý 2. února
Obchodování na komoditním trhu se zlatem v průběhu časného evropského rána dne 2.února 2020 svým investorům přineslo obchodní trend poklesu ceny zlata a to po té co akciové trhy v globálním měřítku zaznamenaly růst bodových hodnot akciových indexů a zejména pak amerického akciového trhu, kde například akciový index NASDAQ, který je složený převážně z akciových titulů technologických společností, kdy v průběhu jednoho obchodního dne a to včera během pondělí 1.2.2021 tento akciový index US trhu NASDAQ vzrostl o + 2,55 % bodů.
Pondělí 1. února
Nový obchodní týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2021 jako pátý v pořadí by měl nejen investorům přinést zásadní údaje o stavu ekonomiky v USA, za které se zejména považují údaje o nově vytvořených pracovních místech na území Spojených států spolu s percentuálním vyjádřením velikosti míry nezaměstnanosti v USA. Prozatím směnná hodnota amerického dolaru (USD) během pondělního evropského rána vykazuje dle dolarového indexu DXY mírný pokles, avšak na devizovém trhu USD vůči jednotné evropské měně euro (EUR) v rámci forexových obchodů vykazuje prozatím nárůst.