Pátek 23. srpna
Jednání pracovní skupiny zemí G7 na vrcholné úrovni, které skončilo ve čtvrtek 22.srpna 2019 ve Francii mělo nečekané ukončení a to v tom, že historicky poprvé tj. od roku 1975 nebyly zúčastněné země se shodnout na společném závěrečném prohlášení jenž by deklarovalo společný zájem v dané věci. Ekonomičtí zpravodajové pak uvádějí, že tento fakt jednoznačně potvrzuje narůstající rozpory mezi nejvyspělejšími státy světa a zejména EU a USA. V reakci na toto zasedání následně americký dolar (USD) na devizovém trhu vůči jednotné evropské měně euro (EUR) posílil.
Čtvrtek 22. srpna
Každoroční setkání světových finančníků v americkém horském středisku státu Wyoming v Jackson Hole, ke konci letních prázdnin letos probíhá ve dnech 22. – 24.srpna 2019. Toto světové ekonomické fórum, kterého se předně účastní šéfové centrálních bank, významní světoví bankéři, vědci, ekonomové a analytici včetně významných hostů z řad čelných světových politiků, má svoji tradici již od roku 1978. Letošní ročník Economic Forum 2019 má ústřední téma:„monetární politika centrálních bank“.
Středa 21. srpna
Obchodníci s virtuálními měnami a zejména pak s kryptoměnou Bitcoin (BTC) si současný stav na trhu digitálních měn pochvalují a hovoří o měně Bitcoin jako o „bezpečném přístavu“ v souvislosti s jeho relativní stabilitou okolo směnné hodnoty 10.000 USD za BTC. Ovšem standardní analytici makléřských společností již takový optimismus ve vztahu k virtuálním měnám nesdílejí. Aktuálně v průběhu evropského středečního rána dne 21.8.2019, zhruba v čase 6:09 CET se měnový pár BTC/USD obchodoval na Coinbase ve výši 10.289,96 USD za BTC s dosavadním poklesem BTC o – 4,65 % kurzu vůči USD z důvodů výběru zisku dosaženého investory.
Úterý 20. srpna
Prestižní americký ekonomický deník The Wall Street Journal (WSJ) v titulku svého článku píše, že Evropská centrální banka (ECB) na září letošního roku 2019 slibuje „velkou bazuku“ ke stimulaci hospodářství eurozóny. Tímto termínem měli autoři tohoto článku redakce WSJ na mysli zejména plánovaný soubor opatření na podporu evropské ekonomiky a vymezení své monetární politiky centrální banky EU vůči jednotné evropské měně euro (EUR). Tato společná měna eurouóny v posledních dnech výrazněji oslabila vůči americkému dolaru (USD).
Pondělí 19. srpna
Nový obchodní týden, který je označován v kalendáři letošního roku 2019 jako třicátý čtvrtý v pořadí mimo jiné pravidelné události bude ve znamení prestižního ekonomického sympozia v Jackson Hole jako tradičního ročního setkání světových bankéřů a finančníků coby obdoba evropského Davosu na americkém kontinentu. Investoři zejména netrpělivě očekávají vystoupení šéfa FED pana Powella na tomto ekonomickém fóru během pátku 23.srpna 2019. Dosavadní začátek nového obchodní týdne je prozatím v realitně optimistické investorské náladě.
Pátek 16. srpna
Podle ekonomických zpravodajů sice zatím česká koruna (CZK) se pohybuje ve střídavém obchodním trendu svého růstu a poklesu vůči ostatním světovým měnám a zejména vůči jednotné evropské měně euro, ale ekonomika České republiky tak zvaně chladne. Podle posledního vyjádření guvernéra České národní banky (ČNB) pana Jiřího Rusnoka se nejedná o nijak tragický jev, jde jen o to, že tempo míry růstu české ekonomiky se zpomalilo než na jaké jsme byli v minulosti zvyklý, uvádí šéf českých centrálních bankéřů.
Čtvrtek 15. srpna
Poslední vývoj politické situace ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska nastiňuje jistou možnost, že tato ostrovní evropská země Velká Británie nakonec v Evropské unii může i zůstat. Tuto prozatím velmi málo pravděpodobnou naději na odchod Velké Británie z EU s dohodou či možnost vypsání druhého referenda o odchodu, který by mohl výsledek změnit poskytl šéf britských labouristů pan Jeremy Corbyn jako nejsilnější opoziční strana v britském parlamentu, Corbyn tak shání podporu pro vyslovení nedůvěry vlády Borise Johnsona, aby zabránil odchodu Spojeného královtsví z EU bez dohody k 31.10.2019,
Středa 14. srpna
Analytici a finanční stratégové globálního finančního trhu spolu s ekonomy již několik měsíců upozorňují na blížící se ekonomické nebezpečí v podobě celosvětové hospodářské recese. Jedním z velmi silných signálů této globální ekonomické hrozby se aktuálně stal stávající vývoj obchodování s americkými dluhopisy. Během středečního evropského dopoledne 14.8.2019 výnosy z dluhopisů byly smíšené, avšak výnosy z US dluhopisů opět poklesly a blíží se k inverzi, což dle ekonomických zpravodajů může být jasný signál nadcházející ekonomické recese.
Úterý 13. srpna
V začátku druhého dne nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2019 jako třicátý třetí v pořadí a to v průběhu evropského úterního rána dne 13.srpna 2019, zhruba v čase 7:55 CET směnná hodnota amerického dolaru (USD) na mezinárodním devizovém trhu – Forex trhu vrostla a dle indexu DXY (US Dollar Currency Index), který porovnává USD s další šesticí hlavních světových měn byla jeho hodnota ve výši 97,55 USD bodů s dosavadním denním posílením o + 0,18 % bodové hodnoty.