Pátek 2. března
EU potvrdila Řecku další finanční injekci ve výši 130 mld. USD. Trhy jsou, až překvapivě optimistické. Vše naznačuje, že bychom mohli být z nejhoršího venku. Řecko už fakticky zbankrotovalo,
Úterý 21. února
Řecký ministr financí vidí konec „dlouhého období nejistoty“. Ministři 17 zemí eurozóny a další přední evropští představitelé se sešli za zavřenými dveřmi v Bruselu, aby projednali za poslední dva roky již druhý záchranný plán pro Řecko, tentokrát ve výši 130 miliard eur (172 miliard dolarů). Cílem je snížení dluhového zatížení země o 100 miliard eur.
Pondělí 20. února
Koruna začala první den poměrně úspěšně, když se kurz hned s otevřením trhů posunul ke 24,90 CZK/EUR. V průběhu dne si postupně připisovala další mírné zisky a v závěru se kurz pohyboval kolem 24,90 CZK/EUR. Koruna tak reagovala na celkově pozitivní náladu na trzích – zisky si připisovaly i další středoevropské měny, pozitivní nálada byla vidět i na pražské burze.
Pátek 25. listopadu
České koruně srovnání se švýcarským frankem dlouho nevydrželo. Dnes oslabuje, stejně tak oslabují všechny akcie Pražské burzy v systému SPAD. Padají jak podzimní listí ze stromů. Evropské akcie dnes po obědě navázaly na Asii a jsou kompletně v červených číslech.(vyjímkou je malinké Slovinsko). Asie bez povšimnutí většiny médií opět krvácela. Japonské akcie jsou na několika letých minimech.(eAkcie.cz)
Pátek 28. října
Může mít dohoda států v EU z 27. října 2011 o částečném odpisu řeckých dluhů dopad na tuzemský bankovní trh? Český bankovní sektor je dlouhodobě ziskový a stabilní. Potvrzují to i výsledky posledních zátěžových testů zveřejněné Českou národní bankou v září 2011. Podle nich je český bankovní systém schopen přestát i dramaticky nepříznivý, až velmi nepravděpodobný, ekonomický vývoj. České banky disponují dostatečně velkým kapitálovým polštářem. Zátěžové testy ČNB ukázaly, že české banky mají asi 28 miliard korun pohledávek za velmi zadluženými zeměmi eurozóny (kromě Řecka jde o Irsko, Itálii, Portugalsko a Španělsko). Podle těchto testů by ani úplný odpis veškerých pohledávek českých bank vůči těmto předluženým zemím EU domácí bankovní sektor neohrozil.
Čtvrtek 1. ledna v 01:00
Poslední vývoj obchodování se zlatem na komoditním trhu ukazuje obavy investorů z případného poklesu cen zlata v souvislosti s posílením směnné hodnoty amerického dolaru (USD) na základě dalšího zvyšování úrokových sazeb centrální bankou USA Federal Reserve Systém (FED) na začátku května letošního roku 2022. Zlato je sice stále považováno za vhodný finanční nástroj k zajištění proti inflaci, avšak zvyšující se úrokové sazby také zvyšují náklady příležitosti z držení nevýnosných drahých kovů a jeho držení se pak stává nerentabilním, proto v posledních týdnech převažuje obliba investorů zajistit se na dluhopisovém trhu.