Pátek 10. června
Evropská centrální banka (ECB) po svém včerejším zasedání Rady guvernérů ECB, které uskutečnilo dne 9.6.2022 ve Frankfurtu nad Mohanem na tiskové konferenci po jeho skončení oznámila, že aktuálně ponechává úrokové sazby beze změny nicméně na svém červencovém zasedání již zvýší sazby o 25 bazických bodů a v září letošního roku 2022 bude v tomto zvyšování úrokových sazeb pokračovat. Reakce devizového trhu ve vztahu k jednotné evropské měně euro (EUR) nebyla téměř žádná neboť toto rozhodnutí bylo již předem analytiky predikováno a následně euro mírně posílilo vůči americkému dolaru.
Čtvrtek 9. června
V průběhu středečního obchodování dne 8.června letošního roku 2022 došlo k dalšímu zvýšení cen ropy na komoditním trhu, kdy cena jak lehké americké ropy WTI (West Texas Intermediate) tak svého evropského protějšku a to severomořská ropa Brent překročily cenovou hranici nad 120 USD za barel. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na analytiky makléřských společností a finanční stratégy obchodování s ropou byl hlavní důvod růstu cen ropy způsoben zvýšenou poptávkou po pohonných hmotách a růstem spotřeby nafty a benzínu ve Spojených státech amerických.
Středa 8. června
Zhruba týden po té, co prominentní zástupci technologických společností dopisem Kongresu USA veřejně kritizovali kryptoměny za příliš riskantní a právně neurčené spolu s neprokázaným původem tak přesně naopak aktuálně urgují americké zákonodárce ochránci lidských práv nejen ze Spojených států, ale i z ostatních 20 zemí světa s tvrzením a námitkou, že právě kryptoměny a zejména pak virtuální měna Bitcoin (BTC) jsou potřebné v zemích s nestabilní měnou či s autoritářskými řežimi státního uspořádání. Mezitím se nejobchodovatelnější kryptoměna Bitcoin vrátila nad hranici 30.000 USD za BTC.
Úterý 7. června
Domácí měna Spojených států amerických a hlavní globální komoditní měna americký dolar (USD) prodlužuje své dvacetileté maximum oproti tradiční měně asijského trhu japonskému jenu (JPY). Současná nervozita z celosvětové inflace i přes současné geopolitické a ekonomické krize přesto uchýlila drtivou většinu investorů k finanční orientaci k dolarové zóně. Americký dolar se tak v začátku úterního obchodního dne 7.června letošního roku 2022 vyšplhal b rámci směnného kurzu vůči japonskému jenu nad hranici 130 JPY za USD v obchodním trendu býčího trhu.
Pondělí 6. června
Začátek nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři letošního roku 2022 jako 23. v pořadí byl v rámci obchodování devizového trhu ve znamení obchodního trendu momentálního poklesu směnné hodnoty amerického dolaru. V průběhu pondělního evropského rána dne 6.června roku 2022, zhruba v čase 7:48 CET se tak globální měnový pár EUR/USD obchodoval v rámci forexových operací ve vzájemném směnném kurzu na hodnotě ve výši 1,073 USD za EUR s dosavadním denním posílením jednotné evropské měny euro (EUR) o + 0,11 % kurzu vůči americkému dolaru (USD).
Pátek 3. června
Podle sdělení ekonomických zpravodajů v návaznosti na finanční stratégy a analytiky je zřejmé, že evropští spotřebitelé se vysoce pravděpodobně musí připravit na další růst cen nebo-li na pokračující růst stávající inflace. Míra inflace v Evropské unii v dubnu letošního roku 2022 vystoupala na rekordních 8,1 procenta, což je další nárůst v porovnání s březnem roku 2022. V České republice je pak podle obdobné metodiky výpočtu inflace ve výši 14,2 procenta za duben letošního roku 2022. Avšak analytici upozorňují, že pro potřeby finančního trhu a zejména střadatelů je třeba vycházet z celoroční inflace.
Čtvrtek 2. června
Ceny ropy klesly po sdělení vedoucí země vyvážející ropu ve sdružení OPEC (The Organization of the Petroleum Exporting Countries) a to Saúdské Arábie, že je připravena zvýšit těžbu ropy, pokud ruská těžba výrazně poklesne po sankcích Evropské unie. Lídři EU se v pondělí 30.5.2022 dohodli na zákazu 90 % ruské ropy do konce roku 2022 v rámci šestého sankčního balíčku vůči Rusku od invaze na Ukrajinu. Toto zpočátku poslalo ceny ropy nahoru, avšak tato zpráva Saudů výrazně změnila obchodní trend komoditního trhu s ropou.
Středa 1. června
Tradiční evropská měna jako domácí měna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska (UK – United Kingdom) a zároveň jako jedna ze stále platných nejstarších jak světových tak zejména evropských měn a to britská libra (GBP) je ve vážném ohrožení z hlediska ratingu a vážnosti svého postavení na devizovém trhu, uvádějí analytici Bank of America. Jedná se o to, že již nyní se britská libra začala vymezovat jako měna rozvíjejícího se trhu a zaznamenala prudký odliv investorů realizující své obchody v měně britské libry.
Úterý 31. května
Vývoj české ekonomiky a celého národního hospodářství podle predikcí analytiků světových finančních agentur ještě v letošním roce 2022 čeká další pokles hrubého domácího produktu (HDP). Spolu s tímto stavem nebo spíše na základě něho se již plně projeví jeden z největších pádů životní úrovně značné části obyvatelstva České republiky v souvislosti s již neudržitelným stavem, kdy česká ekonomika čelí více jak dva roky ornamentnímu tlaku nejprve pod vlivem pandemických opatření a nyní energetické krizi spojené s dopady válečného konfliktu na Ukrajině, uvádějí ekonomičtí zpravodajové.