Trh kryptoměn ve znamení výprodeje Bitcoinu

Úterý 20. dubna

BTC FX24

Aktuální situace na trhu s digitálními měnami podle ekonomických zpravodajů je ve znamení výprodeje kryptoměny Bitcoin (BTC), která již během posledního víkendu 15.týdne roku 2021 klesla na směnnou hodnotu až okolu 52.000 USD za BTC, přičemž před několika dny byla ještě na hodnotě nad 64.800 USD za BTC. V úplném začátku nového obchodního týdne, který je označován v kalendáři roku 2021 jako 17.v pořadí a to během pondělí 19.4.2021 opět posilovala svoji směnnou hodnotu vůči USD, avšak momentálně během úterního evropského rána dne 20.4.2021 měna BTC opět oslabuje.

V průběhu evropského úterního rána dne 20.dubna 2021 se na tato nejrozšířenější virtuální ěna Bitcoin (BTC) na trhu digitálních měn Coinbase, zhruba v čase 7:49 CET obchodovala ve vzájemném směnném kurzu vůči USD na hodnotě ve výši 54.980,25 USD za BTC s dosavadním denním poklesem o – 1,86 % kurzu vůči USD. Výprodej kryptoměn a zejména pak Bitcoinu (BTC) byl spojen dle ekonomických zpravodajů v návaznosti na analytiky trhu digitálních měn s pověstmi o regulačním zákroku v USA, což je společný strach pro investory kryptoměn a zejména pak do  bitcoinů. Podle vedoucího technické analýzy Oppenheimera Ari Walda ale tento krok vypadá jako krok kurzu bitcoinů . “Uveďme některé věci na pravou míru,” řekl Wald v pondělí pro CNBC pro “Trading Nation”. “V srpnu utrpěly bitcoiny 20% čerpání, 17% čerpání v listopadu, 31% v lednu, 26% v únoru, 18% v březnu a nyní v poslední době poklesly o 16% přibližně od vrcholu k minimu.” Muselo to být těžkých devět měsíců pro bitcoinové investory, že? Ani náhodou! ... Během tohoto období od srpnového vrcholu do nedávného minima vzrostl bitcoin o 315%. “ Jeho 12měsíční graf vypadá ještě lépe. Za poslední rok vzrostly bitcoiny o více než 680%, dodávají tito odborníci.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P  platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.. Základem pro vznik Bitcoinu byly koncepty „Bit gold“ a „b-Money". Nyní pro platby existuje oficiální softwarový klient, o který se starají dobrovolníci z celého světa, a několik alternativních klientů. Od roku 2011 se o Bitcoinu, ekonomice, možnostech a důsledcích této měny pořádají konference po celém světě. V září roku 2012 vznikla nezisková společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu, sledováním hrozeb a případné vylepšování protokolů, zajišťování konferencí a o propagaci měny. Vzhledem k decentralizované povaze sítě nicméně nadace nemá žádné zvláštní pravomoce, v síti totiž vždy rozhoduje většina. V roce 2014 začala sponzorské dary v Bitcoinech přijímat nezisková organizace Apache Software Foundation.